Yeni Binance CEO’sunun Bu Dev Altcoin’le Bağlantısı Ortaya Çıktı!

Şimdi de odaklar Binance borsasının CEO’luk koltuğuna oturan Richard Teng’in üzerinde. Araştırmacılar, dünyanın en büyük kripto borsasının yeni şefinin eski bağlantıları araştırıyor. Bunun sonucunda Teng’i, Ripple ve XRP’ye bağlayan gizli ipliği ortaya çıkardılar!

Yeni Binance CEO’sunun Ripple ile bağlantıları ortaya çıktı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, olaylar şaşırtıcı bir şekilde hızlı gelişti. Kripto meraklılarının odağında şimdi de yeni atanan Binance CEO’su Richard Teng var. Araştırmacılar, Teng ile iş dünyasına yönelik kripto çözümleri sunan dünyaca ünlü Ripple arasında önemli bir bağlantı olduğunu ortaya çıkardılar. Kısa bir süre önce Binance ve ABD düzenleyici makamları arasında çığır açan 4 milyar dolarlık bir anlaşmanın ardından dizginleri Changpeng Zhao’dan alan Teng, Ripple’ın geniş ağıyla iç içe geçen bir geçmişe sahip.

Teng’in profesyonel geçmişine baktığımızda, bir zamanlar LuLu Finance’in yönetim kurulunun kilit bir üyesi olduğunu görüyoruz. Teng’in görev süresi boyunca şirket, Ripple ile bir ortaklık kurdu. Böylece, sınır ötesi Blockchain para transferleri tarihinde önemli bir sayfa açtı. Ripple-LuLu bağlantısı bununla da bitmedi. 2023 Mayıs ayında, Ripple’ın uzun süredir ortağı olan Tranglo, LuLu Financial Holdings’in bir yan kuruluşu olan Lulu Money ile stratejik bir ortaklık kurdu. Bu sayede Orta Doğu’ya açılmaya başladı.

Singapur bağlantısı

Richard Teng, Binance Singapur’u yönetmeden önce on yıldan fazla bir süre Singapur Para Otoritesi’nde çalıştı. Bu kapsamlı geçmişi de entrikaya katkıda bulunuyor. Çünkü, bu yılın Ekim ayında Ripple, bu otoriteden Singapur’da faaliyet göstermek için bir lisans aldı. Böylece, Asya pazarına stratejik bir hamle sinyali verdi. Bu da entrikayı biraz daha ilgin hale getiriyor.

Richard Teng ve Ripple arasındaki bağlantılar nüanslı. Bununla birlikte, en azından yeni Binance CEO’sunun Ripple’ın işine ve XRP’nin yeteneklerine dair derin bir anlayışa işaret ediyor. Kripto dünyası nefesini tutarak gelişmeleri izliyor. Teng’in dünyanın en büyük kripto borsasının başına geçmesinin sektörde yeni bir işbirliğini başlatması mümkün.

Ripple, sınır ötesi ödeme sektöründen önemli pay almayı hedefliyor

Ripple, sınır ötesi ödemeler için XRP’den yararlanan ödeme teklifleriyle, 2030 yılına kadar 300 trilyon dolara ulaşacağı tahmin edilen ve sürekli genişleyen ödeme sektörünün bir kısmını ele geçirmek istiyor. Ripple’ın Ödemeler Ürün Başkanı Pegah Soltani, geçtiğimiz günlerde San Francisco merkezli teknoloji firmasının Blockchain teknolojisini kullanarak sektördeki mevcut sorunları nasıl çözmeye çalıştığına ışık tuttu.

Soltani, sınır ötesi ödemelerin ve yıllık trilyonlarca dolara ulaşan paranın büyüklüğünün kendisini büyülediğini vurguladı. Kaynakların bu değerin 2030 yılına kadar 300 trilyon dolara ulaşacağını öngördüğünü belirtti. Ancak Soltani, sektörün büyümesine rağmen sınır ötesi yerleşimlerle ilgili çeşitli sorunlar tespit etti. Soltani’ye göre, sektör yavaş işlemler, pahalı ücretler ve çeşitli hatalar gibi sorunlarla karşı karşıya. Soltani, Ripple’ın bu acı noktaları ele alarak sektörü dönüştürmek için adım attığını vurguladı. Bu bağlamda Soltani, şu hususların altını çizdi:

Neyse ki Ripple’da değerin dünya çapında hareket etme şeklini değiştiriyoruz. Hem müşterilerimiz hem de onların müşterileri için daha hızlı, daha uygun fiyatlı ve daha şeffaf ödemeler sağlamak üzere Blockchain teknolojisini ve dijital varlıkları kullanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x