Şehzadeler Belediyesi Üreticilere Destek Oluyor

Şehzadeler Belediyesi üreticilere destek olmak amacıyla ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği proje kapsamında 50 dönümlük alana ektiği mısırların hasadını yaparak, silaj haline getirdi. Paketlenen silajlık yemlerin, ilçedeki büyükbaş hayvan üreticilerine ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklandı.

Şehzadeler Belediyesi tarafından hayvancılık sektörüne destek olmak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, 50 dönümlük alana ekilen silajlık mısır hasat edildi. Hasadı yapılan mısırlar işlenerek silaj haline getirildi. Elde edilen yem, ilçedeki büyükbaş hayvan yetiştiricilerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Geçen yılın başarılı uygulamasının ardından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen projede, Şehzadeler Belediyesi, tarımsal üretime verdiği destekle bölgedeki hayvancılık faaliyetlerini desteklemeyi sürdürüyor. Şehzadeler Belediyesi hayvan yetiştiricilerinin yem ihtiyacını karşılamak üzere gerçekleştirdiği bu projeyle, sektörde faaliyet gösteren çiftçilere önemli bir destek sağlıyor.

Proje hakkında bilgi veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu tür uygulamaların sadece hayvancılık sektörüne katkı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda tarımsal üretime de destek olduğunu belirtti. Başkan Çelik, belediyenin bu sosyal sorumluluk projesiyle çiftçilere maliyet avantajı sağladığı ve böylelikle bölgedeki hayvancılığın daha verimli ve sürdürülebilir hale getirilmesine katkıda bulunduğunu vurguladı. Hayvancılığın bölge ekonomisi için önemine vurgu yapan Başkan Çelik, bu tarz destek projelerinin süreceğini ve çiftçilere yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti.

İlki geçen yıl gerçekleştirilen proje kapsamında 348 balya silajlık yem, 230 büyükbaş hayvan yetiştiricisine ücretsiz olarak dağıtılmıştı. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x