Esenyurt’ta vicdan sızlatan olay… Annesine saldırdı

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde korkunç bir aile içi şiddet olayı yaşandı. Bir adam, annesine şiddet uygularken, duruma tanık olan komşuları müdahale etti. Olay, annenin pencereden yardım çağrısı yapmasıyla başladı.

KOMŞULARDAN YARDIM İSTEDİ

Anne, daha önce de oğlu tarafından defalarca darp edildiğini ve bu nedenle uzaklaştırma kararı aldırdığını belirtti. Annesini, evde bulduğu her şeyle döven oğlu, uyuşturucu madde etkisi altında olduğu sırada annesini yine darp etti. Anne, son saldırı sırasında komşularından yardım isteyerek hayatını kurtardı.

Oğlundan dayak yiyen anne, pencereye çıkarak komşularından yardım istedi. Annesine şiddet uygulayan kişinin isminin Cihan olduğu öğrenildi. Anneye yardıma koşan komşular, dayak yiyen kadını, oğlunun elinden aldı. Eve gelen komşular, annesine acımasızsa saldıran ve şiddet uygulayan adamı tekme, tokat dövdüler.

Anne kurtarılmasından sonra, “Evde gelmesi yasaktı, uzaklaştırması vardı. En son bana saldırırken camdan komşulardan yardım istedim ve gelip bana yardım ettiler. Benim şikayetimde var uzaklaştırması da var. Allah’tan komşu rast geldi de beni kurtardı gelmese belki beni öldürecekti, boğazıma bıçak dayamıştı.” ifadelerini kullandı.

Dehşet olayın ardından eve giren komşuları tarafından kurtarılan kadın oğlundan şikayetçi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x