Cilt bakım rutini nasıl oluşturulur? Zaman ve paradan tasarruf ettiren tüyo

Örneğin SPF’li nemlendiriciler satın alabilirsiniz. Bu şekilde cildinizi zararlı UV ışınlarından korurken aynı zamanda nemli kalmasını sağlarsınız.

Yüzünüzün ve boynunuzun her sabah temiz olması gerektiğini söylemeye gerek yok. Bu nedenle yüzünüzü yıkamak için sıradan sabunlar kullanmak yerine cilt tipinize uygun bir temizleyici tercih edin.

Kuru cildiniz varsa nemlendirici bir temizleyici seçin veya yağlı bir cildiniz varsa yağ içermeyen bir temizleyici seçin.

Her ne kadar birçok kişi yağlı cildin “doğal olarak yağlı” olduğundan nemlendirilmesine gerek olmadığını düşünse de gerçek tam tersi.

Tüm cilt tiplerinin temizlikten hemen sonra nemlendirilmesi gerekir. Nemlendirmediğiniz zaman cildiniz yavaş yavaş kurur.

Ek olarak, nemlendiriciyi atlamak cildin erken yaşlanmasına neden olabilir, çünkü susuz kalmış cilt daha fazla kırışıklık ve ince çizgi gösterir.

Ancak çok fazla uygulamamaya dikkat edin. Zamandan ve paradan tasarruf etmek için SPF içeren bir nemlendirici satın alın.

Güneş kremi SPF içeren bir nemlendirici bulamıyorsanız veya ayrı bir güneş koruyucu ürün kullanmayı tercih ediyorsanız, bu adımı asla atlamayın.

Güneşten gelen UV ışınları cildinize zarar vererek lekelere, kırışıklıklara ve renk solmalarına neden olabilir. Hatta cilt kanserine bile yol açabilir.

Evde kaldığınızda bile her gün güneş koruyucu uygulayarak kendinizi ve cildinizi koruyun çünkü cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve TV ekranları cildinizdeki UV ışınlarının aynı etkisini gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x