Twitter’ın abonelik hizmeti Twitter Blue küreselleşiyor

Twitter Blue, Twitter’ın abonelik hizmetinin yenilenmiş sürümüdür ve artık bu sürüm küresel olarak da mevcut. Twitter tarafından duyurulduğu gibi dünya genelinde insanlar şimdi Twitter Blue’ya abone olabilir ve ünlü mavi onay işaretini ve “konuşmalarda öncelikli sıralama” özelliğini alabilirler. Twitter Blue’ya sahip olan insanlar daha az reklam izleyebilir, daha uzun tweetler yazabilir (4.000 karaktere kadar), gönderileri düzenleyip geri alabilir, yer imi klasörlerine sahip olabilir ve navigasyon çubuğunu özelleştirebilirler. Hizmet daha önce yalnızca 50 ülkede mevcuttu.

Twitter Blue’nun küresel olarak sunulmasının yanı sıra, sosyal medya platformu 1 Nisan’da önceki doğrulama programını emekliye ayırmayı planladığını da belirtti. Bu, eski doğrulama işaretine sahip hesapların doğrulamalarını kaybedecekleri ve bir doğrulama işareti istiyorlarsa Twitter Blue’a abone olmaları gerekeceği anlamına geliyor.

Twitter’ın abonelik hizmeti Twitter Blue küreselleşiyor

Önceki doğrulama programı, kimlik ve ün gibi kriterlere dayanarak hesaplara mavi onay işareti veriyordu, ancak tutarsız onay süreci nedeniyle sık sık eleştiriliyordu.

Twitter Blue’ya, Web, iPhone veya Android telefonunuz aracılığıyla abone olabilirsiniz. ABD’de abonelik, web tarayıcınız aracılığıyla kaydolursanız aylık 8 dolar veya yıllık 84 dolardır ve iOS veya Android Twitter uygulaması aracılığıyla kaydolursanız aylık 11 dolar veya yıllık 114.99 dolardır.

Twitter Blue, mobil uygulamalar aracılığıyla kaydolursanız daha pahalıdır çünkü Twitter, uygulama içi satın almalar için hem Apple hem de Google’ın talep ettiği %30’luk ücreti ödemekten kaçınmak istiyor ve bu nedenle maliyeti size yansıtıyor. Bu nedenle Twitter Blue’ya web tarayıcınız aracılığıyla kaydolmanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir