Talihsizlik, doğru olmayan bir tarz

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – İmamoğlu, önceki gün Sultangazi’de ‘Yuvamız İstanbul’ kreşinin temel atma törenine katılımın azlığından yakınarak CHP Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren’e, “Bu rezilliktir” diyerek tepki göstermişti. Avseren, İmamoğlu ile arasında geçen diyaloğa ilişkin Milliyet’e “Ben bir parti kültüründen geliyorum. İlin ve Genel Merkez’in izni olmadan size böyle bir şeyle ilgili konuşmam etik olmaz” dedi. Arseven, “Ekrem Bey de, benim partimin büyükşehir belediye başkanı. Basının önünde olmasaydı daha iyi olurdu, bir talihsizlik. Doğru olmayan bir tarz” demekle yetindi. 

Partili kaynaklar ise, “Bu doğru değil. Bunlar olur parti içerisinde ama bu ulu orta yapılmaz. Bu şık bir davranış olmadı” değerlendirmesini yaptı. 

‘Hata yapanları uyarmak gerekiyor’

İBB Başkanı İmamoğlu dün, Başakşehir İSKİ Terkos-İkitelli İsale Hattı açılış töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP Sultangazi ilçe Başkanı Kemal Avseren’e gösterdiği tepkinin sorulması üzerine İmamoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi her zaman yanımızda. Bazen hata yapanları uyarmak gerekiyor. CHP her zaman yanımızda. Biz aileyiz, bir aradayız. Çok güçlüyüz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x