Son Dakika: Erdoğan Hatay’dan muhalefeti hedef aldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a gitti. Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik ediyor. 

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“6 Şubat’ta meydana gelen depremler son asırda maruz kaldığımız en büyük felaket. Bu depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Bu depremler 11 ilimizin 62 ilçesinde hepimizi yasa boğan can kayıplarına ve yıkımlara yol açtı.

Devlet olarak tüm gücümüzle depremzede vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Devletimiz ilk günden itibaren buradaydı. Devlet ve millet el ele deprem bölgesine sel olduk aktık. Neredeyse yarım milyon insan deprem bölgesinde görev üstlendi.

Biz de 8 Şubat’ta sonra 20 Şubat’ta iki kez Hatay’a geldik. Hem depremzede vatandaşlarımıza ‘Geçmiş olsun’ dedik, hem çalışmaları yerinde izledim. Cumhur İttifakı olarak buradayız. Devlet Bahçeli ile birlikte bu ziyaretleri yaptık. Hatay’ı asla yalnız bırakmayacağız. Hulusi Akar ve Fahrettin Koca hep buradaydı, diğer bakanlarımız da kendi alanlarındaki konuları kontrol etmek için Hatay’a geldi. 

Kardeşlerim seyyar tuvalet ve duş sistemlerin yaygınlaşmasıyla bu konudaki ihtiyaç karşılanmıştır. 10 bin liralık ödemeler tamamlanmak üzere. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına 100’er bin lira ödeniyor. 15’er bin lira taşınma ve 3 ila 5 bin lira arasında kira desteği başladı. Ama akşam yalan sabah yalan maalesef bu ana muhalefetin başındaki zat, çiftçilere destek verilmediğinden bahsediyor. İşi gücü yalan. Biz can derdindeyiz o ise yalan derdinde. İnsan iradesinin aşan hususların olmaması mümkün değildir. Böyle bir felaketi yaşarken böyle iftira içerisine girilir mi? Şahsımın buraya gelmediğini söyleyecek kadar yalancı. 3 kez kendim geldim, arkadaşlarımla birlikte buralarda oldum. Sen buralara ne zaman geldin?

Sıkıntılar yaşadıysanız bize düşen helallik istemektir. Sırt sırta vererek asrın felaketinin üstesinden geleceğiz.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*