Oğan cumhurbaşkanlığı adaylığı için YSK’de

ANKARA – Zafer Partisi, Adalet Partisi Türkiye İttifakı Partisi ve Ülkem Partisi’nin oluşturduğu ‘ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurusunu yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Ülkem Partisi Genel Başkanı Neşet Doğan ve Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Mehmet Sağlam da Anıtkabir’deki ziyaretin ardından yapılan başvuruya eşlik etti. Oğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imzaya erişmesi gerekecek. Bu imza seçim kurullarına giderek yüz yüze yapılabilecek.

OĞAN: SEÇİMİN İKİNCİ TURA KALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ, İDDİALIYIZ

“Vatanımıza milletimize hayırlı olsun” ifadelerini kullanarak başvurusunun ardından açıklama yapan Oğan, adaylık gerekçesine dair, “Türkiye’nin HDP ile HÜDA Par arasına sıkıştırılmasına Türk milliyetçileri olarak razı olamazdık. Türkiye’de deprem değil liyakatsizlik öldürüyor. Liyakatsiz kadrolar almış başını gitmiş. Ekonomisi olması gerekenden uzak. Türk milliyetçileri olarak ‘bu yarışta varız’ dedik” diye konuştu.

100 bin imzayı çok kısa sürede toplatıp sahaya ineceklerini ifade eden Oğan, “Seçimin ikinci tura kalacağını ve ikinci turda bizim seçimi alacağımızı düşünüyoruz. İkinci turda iddialıyız. Ülkemizdeki herkesin tüm renkleriyle bir ve bütün olması için sahadayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir