İnce’den Hikmet Çetin’e ikinci tur yanıtı: ‘Benim meselem değil’

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin’in görüştüğü öğrenildi.

Gazeteci Fatma Karaağaç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “CHP E. Genel Bşk. Sayın Hikmet Çetin ile konuştum. Muharrem İnce ile 2 defa görüştüğünü, bu seçimin 2. tura kalmaması gerektiğini ifade ettiğinde İnce’nin ‘benim meselem değil’ minvalinde bir değerlendirme yaptığını söyledi. Çetin gerekli tüm çabayı gösterdiğini dile getirdi” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Nisan’da katıldığı bir programda, İnce ile yapılan görüşmeye ilişkin, “Buluşmada değil fakat öncesi ve sonrasında Muharrem İnce’ye teklif yapıldı. Karşı tarafı suçlamak istemem ama üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyorum” demişti.

İnce ise, “Kendisi tarafından bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmamıştır. Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda hiçbir görüşmemiz olmamıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Eski CHP milletvekili Fikri Sağlar ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da Muharrem İnce’yle görüştüklerini ve tekliflerde bulunduklarını açıklamışlardı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir