DEVA Partisi’nde ‘adaylık’ istifası: ‘Kör karanlık nokta…’

DEVA Partisi Seyhan İlçe Başkanı Halit Acı, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Kararını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Acı, ortak liste kararını doğru bulduğunu fakat “halkın sevmediği” isimlerin aday yapıldığını ifade etti.

‘DEVA’NIN MERKEZİNDEKİ KÖR KARANLIK NOKTA…’

Acı, “Fakat hakkın, hukukun, liyakatin, emeğin, göz nurunun, alın terinin küçümsendiği ve ayaklar altına alındığı ayrı bir kavşaktayız. Milletimize, memleketimize emek vermiş, halkımızın sevdiği insanlardan kaçış var. Halkla, halkın sevdiği insanlar birbirinden ayrılmaya çalışılıyor. İyi niyetin olmadığı yere tahammülümüz olamaz. Demokrasi diye yola çıktık, mutlakiyetçi karanlık bir yerden yönetilir hale geldik. Halkın sevmediği ama Deva’nın merkezindeki karanlık kör noktaların istediği isimlerin milletvekili yapılmasını kabul etmemiz mümkün değildir” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Sabrımızı taşıran son damla hemşehrilerimizin sevgi ve saygısını kazanmış değerli büyüğümüz Ramiz Ongun’a karşı; hizipçilik, dedikoduculuk ve delege avcılığı yapan Sadullah Kısacık gibi bir şahsın tercih edilmesidir. Kalkınma, sanayileşme, yargının bağımsızlığı, özgürlükler, bilgi ve teknoloji üretme, eğitim kalitesinin artırılması hedeflerimize ne oldu? Bir hizipçiliğe feda mı edildi? Buna gönlünüz razı mı? 20 yıldır beklediğimiz baharın şehrimize uğramadan geçecek olmasına üzülerek, bütün sevenlerimizin affına sığınarak 2,5 yıldır görev yaptığımız Seyhan İlçe Başkanlığı ve yöneticiliğinden istifa ediyoruz. Allaha emanet olun.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir